Zakładanie ogrodów ładowarkami Avant

Fantazyjne pagórki czy idealnie równy teren..? Na to pytanie każdy aspirujący ogrodnik musi odpowiedzieć sobie sam. Niezależnie jednak, czy urozmaicamy, czy niwelujemy rzeźbę terenu, z zadaniami dotyczącymi zmian ukształtowania terenu poradzimy sobie z pomocą ładowarki AVANT wyposażonej w łyżkę 4 w 1. Narzędzie to poradzi sobie zarówno z kopaniem dołów i wyrównywaniem podłoża, jak i ze zbieraniem kamieni i fragmentów pozostałych po wycince korzeni i pni.

1.Odpowiednie przygotowanie gleby
O tym, że gleba glebie nierówna wiedzą nawet początkujący ogrodnicy. „Dobrą” ziemię wystarczy przed uprawą przekopać i sprawdzić jej odczyn, podczas gdy mniej urodzajne powierzchnie należy przysypać bardziej żyzną glebą. Jej warstwa powinna wynosić ok. 25 cm. Sprawnie uporasz się z tym również za pomocą łyżki 4 w 1, która pełni nie tylko funkcję załadowczą ale równie efektywnie może skutecznie niwelować teren, lub zbierać kamienie.

2.System nawadniający – inwestycja, która się opłaci
Założenie systemu nawadniającego wymaga trochę pracy, ale jego efekty są nie do przecenienia. Taki system to przede wszystkim inwestycja, dzięki której zaoszczędzisz czas i zdrowie. Dzięki niemu rośliny będą regularnie i równomiernie nawodnione, a Ty będziesz mógł poświęcić więcej czasu na ich pielęgnację! Budowa systemu nawadniającego wymaga wykonania precyzyjnych cięć. Właśnie do takich zadań specjalnych została zaprojektowana koparka łańcuchowa AVANT – urządzenie idealne do kopania dołów pod rurociągi. Narzędzie to sprawdzi się również, kiedy swój ogród zechcesz wyposażyć w okablowanie elektryczne.

3.Zadbany trawnik to podstawa
Następny krok to optymalne spulchnienie gleby. Zadanie to najlepiej wykonamy wykorzystując glebogryzarkę separacyjną, która w stosunkowo krótkim czasie sprawi, że nasza ziemia będzie równomiernie rozdrobniona i napowietrzona. Doskonałym rozwiązaniem jest również bęben który skutecznie ukrywa kamienie pod warstwą gleby, dzięki czemu podłoże jest pozbawione jakichkolwiek kamieni. Wizytówką każdego ogrodu jest zadbany zielony trawnik. To od jego kondycji zależy wartość estetyczna całego projektu. Postarajmy się więc, aby prezentował się jak najokazalej. Pomocą w tej kwestii będzie kosiarka, przystawka, która przytnie trawę do pożądanej wysokości.

4.Kreacje ogrodowe
Ostatni krok to ukoronowanie całego procesu – posadzenie wybranych roślin. Etap ten wymaga jednak nie mniejszego nakładu pracy niż wszystkie poprzednie czynności. Nie ma co ukrywać, przygotowanie terenu pod ogród to ciężka i żmudna praca. Jednak z wyposażoną w odpowiednie narzędzia ładowarką AVANT efekty swoich zmagań z naturą zobaczysz szybciej, niż się tego spodziewasz.

Back to top