Czyszczenie i sortowanie ziarna

Duńska firma DAMAS działa na rynku przemysłu zbożowego już 150 lat. W 1863 roku Jens Nielsen, założyciel firmy, zaprojektował pierwszą maszynę czyszczącą, która stała się hitem technologicznym. Od tego czasu DAMAS ciągle ulepsza i unowocześnia swoje produkty odpowiadając na potrzeby Klienta.Rzemieślnik Jens Nielsen założył firmę DAMAS 15 września 1863 r.

Od wieków rolnik musiał oczyszczać wymłócone zboże, używając wialni i sit ręcznych, co było zajęciem męczącym i zajmującym dużo czasu. Zmieniło się to 15 września 1863 roku, kiedy to młody duński rzemieślnik Jeans Nielsen zbudował pierwszą maszynę do czyszczenia zboża i tym samym stworzył podwaliny firmy DAMAS A/S.

Nasza oferta obejmuje zarówno pojedyncze urządzenia jak i kompletne linie dla przemysłu nasiennego i zbożowego. Projektując linie bazujemy na produktach duńskiej firmy DAMAS – firmie z wieloletnim doświadczeniem w technologiach zbożowych i nasiennych .

Przedstawiona linia od 2011r. pracuje na terenie Ukrainy. Założeniem projektu było zmieszczenie kompletnej linii o wydajności 5 t/h na kontenerze 40 stóp. Linia posiadała własne zasilanie generatorem z silnikiem diesla o mocy 40 kW. Linia składa się z rozkładanego kosza zasypowego, który zasypuje maszynę czyszczenia wstępnego Uniseed. Następnie materiał czyszczony kierowany jest na maszyny czyszczenia właściwego, wialnie Vibam, baterię tryjerów Hotyp i stół grawitacyjny Zeta. Oczyszcony materiał jest następnie zaprawiany zaprawiatka NoroGard R7 i ważony i pakowany do BigBag.

BROWARY / ZAKŁADY NASIENNE / ZAKŁADY ZBOŻOWE / GOSPODARSTWA ROLNE Nasza oferta obejmuje zarówno pojedyncze urządzenia jak i kompletne linie dla przemysłu nasiennego i zbożowego. Projektując linie bazujemy na produktach i rozwiązaniach firm z wieloletnim doświadczeniem w technologiach zbożowych na rynku europejskim i światowym. Są to firmy DAMAS – duńskie maszyny czyszczące i sortujące nasion, NoroGard – szwedzkie zaprawiarki porcjowe i przepływowe, CROCUS, JEMA – duńskie maszyny przeznaczone do transportu poziomego i pionowego, SUPERTECH – duńskie systemy pomiarowe przeznaczone dla rolnictwa i przemysłu, MEPU-fińskie suszarnie i silosy dla zbóż.

Jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać linie oraz dostarczyć urządzenia dla zakładów przetwórczych zbóż, nasion zbóż, nasion traw, słonecznika, roślin strączkowych, nasion warzyw, leśnych i innych nasion handlowych. Możemy dostosować wydajności do potrzeb i sugestii inwestorów. Prowadzimy również usługi serwisowe wszystkich sprzedawanych przez nas maszyn, jak i prace regeneracyjne maszyn firmy DAMAS.

Duże doświadczenie na rynku polskim pozwala nam na kompleksową obsługę, jak i spełnienie wszelkich potrzeb klienta związanych z projektem technologicznym jak i wykonawstwem inwestycji. Zajmujemy się również obsługą i projektowaniem linii do transportowania i magazynowania słodu w przemysłowym przetwórstwie browarniczym.

Zadzwoń bezpośrednio do specjalisty:
+48 539 997 744

Napisz bezpośrednio do specjalisty:
daniel.lipinski@serafin-maszyny.com

Back to top