Maj w  Serafin Maszyny był wyjątkowo intensywny i emocjonujący. Wszystko za sprawą Dni Otwartych, które wróciły po 3-letniej przerwie. Zapraszamy na podsumowanie miesiąca.

Miesiąc rozpoczęliśmy od wyjątkowego wydarzenia - 3 maja miała miejsce światowa premiera nowych modeli ładowarek Avant - 645i i 650i. Są to najmocniejsze i najnowocześniejsze maszyny w swojej kategorii wagowej, a dzięki sprawnej hydraulice są kompatybilne ze wszystkimi narzeczami Avant. Szczegóły dotyczące nowych modeli znajdziecie TUTAJ

Odwiedziliśmy również Tomka Szostaka Z Ogrodem na TY w ramach projektu "Krok po kroku zbuduj swój ogród". Był to nasz 3 i ostatni zrazem udział w ramach, którego ładowarką Avant dokończyliśmy wszelkie prace ziemne dokoła domu, a glebogryzarką Grillo przygotowaliśmy grunt pod trawnik.

W ferworze przygotowań do Dni Otwartych znaleźliśmy czas na krótki wyjazd na M [...]

Film z Dni Otwartych 2022 już na naszym kanale na YouTube!
Dni Otwarte to zawsze wielkie wydarzenie dla całej firmy, jednak tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter - odbyła się po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią. Postanowiliśmy pokazać co ciekawego wydarzyło się w tym czasie, jakie marki dołączyły do naszej oferty oraz jakie są nasze plany na przyszłość. Z ogromną radością powitaliśmy w piątek i sobotę wszystkich gości - pracowników, kontrahentów z Polski i zagranicy, dziennikarzy i przyjaciół Serafin Maszyny.

Na zewnętrznym terenie przygotowaliśmy plac testowy dla kilkunastu maszyn - ładowarek Avant, kosiarek Grillo, podnośników koszowych  Dinolift i Leguan, maszyn leśnych Japa i Krpan, a także osprzętu Digga, Dynaset, Femac czy Hunklinger. Wewnątrz hali zaprezentowaliśmy ofertę działu zbożowego - maszyny Niklas, system rur NORO oraz urządzenia Supertech. Goście mogli nie tylko oglądać pracę maszyn, ale także spróbować swoich sił w ich obsłudze.

Kwiecień, mimo świątecznej przerwy, był bardzo intensywny i upłynął pod znakiem podróży i nowych projektów. Zapraszamy na podsumowanie miesiąca. 

Krzysiek i Maciek - nasi specjaliści marki Digga, Femac i Hunklinger- odwiedzili naszych partnerów w Rumuni. Jesteśmy dla tych marek ambasadorem i dostawcą na Europę Środkowo-Wschodnią dlatego sukcesywnie rozszerzamy sieć naszych dealerów.

W codziennej gonitwie udało nam się znaleźć czas na przedświąteczne spotkanie. Pyszne jedzenie i swobodna atmosfera towarzyszyły prezentacji najnowszego projektu firmy - Serafin NORD, o którym możecie przeczytać TUTAJ.

W kwietniu, na naszym kanale na YouTubie zdradziliśmy Wam co nieco o właścicielu firmy - Andrzeju Serafinie. Zobaczcie czym się zajmuje „po godzinach".

Maj to miesiąc przygotowań do naszych Dni Otwartych. Trzymajcie za nas kciuki :)

645i i 650i

Nowe modele w ofercie Avanta
3 maja miała miejsce premiera nowych ładowarek Avant - modeli 645i i 650i. Seria Avant 600 cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a dwa nowe modele będą jej najmocniejszymi wariantami. Czym wyróżniają się nowe modele?

Ich wymiary i udźwig są takie same jak w poprzednich modelach serii 600, ale silnik jest nowy. W tych dwóch maszynach kryje się moc serii 700. Silnik wysokoprężny Kubota o mocy 33 kW / 44 KM zapewnia dużą moc i moment obrotowy do prac, które wymagają dużej siły pociągowej i dużej prędkości. Jako jedyne na świecie w tej kategorii spełniają normę Stage V / Tier 4 Final.

Jednobiegowe 645i i dwubiegowe 650i są wyposażone w silnik Kubota V1505CRT. Ten wysokoprężny 4-cylindrowy silnik o pojemności 1498 cm3 ma moc 33 kW/44 KM. Katalizator utleniający i filtr cząstek stałych obsługują oczyszczanie spalin i nie są wymagane żadnych dodatków (AdBlue). Maksymalny przepływ oleju dodatkowej hydrauliki wynosi 75 l/min, co jest unikalne dla ładowarek w tej wielkości. Nowe modele nie mają ograniczeń i mogą obsługiwać prawie każdy hydrauliczny osprzęt Avanta. Dzięki niskiej masie własnej (1620/1630 kg) ładowarki są łatwe w transporcie i delikatne [...]

Po dwóch siedzibach na południu - głównej w Przybysławicach oraz powstałej w 2018 roku hali w Skale, czas na północ Polski. W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Gminie Płużnica w województwie kujawsko-pomorskim powstanie kolejna siedziba naszej firmy - Serafin NORD.

Na terenie 2,48 hektara zbudowany zostanie nowoczesny kompleks magazynowo - produkcyjny z zapleczem biurowym i socjalnym o powierzchni 2500 m2. Ważną częścią Serafin NORD będzie magazyn wysokiego składowania oraz hala produkcyjna. Andrzej Serafin, właściciel Serafin P.U.H. wyjaśnia dlaczego wybrano postawił na Gminę Płużnica: 

„Warunki geologiczne, lokalizacja i bliskość węzłów komunikacyjnych sprawiły, że zdecydowaliśmy się na inwestycję na terenie Płużnickiego Parku Inwestycyjnego. Cieszę się, że lokalny samorząd jest otwarty na potrzeby biznesu i nowe inicjatywy. Widzę ogromny potencjał w  tym regionie i wierzę w sukces naszego przedsięwzięcia.”

Z ogromną radością zapraszamy Was na  Dni Otwarte w naszej firmie, które odbędą się 27 i 28 maja w siedzibie w Skale. Podczas wydarzenia będziecie mogli przetestować maszyny i urządzenia z naszej oferty, porozmawiać z ekspertami poszczególnych działów oraz zwiedzić halę. Zaplanowaliśmy również pysznego grilla, a także kącik zabaw dla dzieci. Harmonogram Dni Otwartych oraz relacje z wcześniejszych edycji znajdziecie TUTAJ.

Marzec minął nam wyjątkowo szybko. Ledwo przywitaliśmy Nowy Rok, a już zakończył się pierwszy kwartał. Zapraszamy na podsumowanie miesiąca.

Dzięki hojności naszych pracowników, sąsiadów i partnerów udało nam się zebrać cały samochód darów - od żywności, przez lekarstwa, środki higieniczne, po ubrania i zabawki. Wszystkie zebrane rzeczy dostarczyliśmy w kilka miejsc zbiórki - stadion im. H. Reymana w Krakowie, Centrum Plaza oraz punkt przy ul. Joselewicza.

W marcu wzięliśmy udział w targach Agrotech/Las Expo w Kielcach. Nasza firma organizowała aż trzy stoiska - jedno z maszynami Krpan, drugie z maszynami leśnymi dostępnymi w ofercie naszej firmy, trzecie, zewnętrzne z piło-łuparką Japa. Całe przedsięwzięcie wymagało dużo pracy i dobrej logistyki. Z wielką satysfakcją stwierdzamy, że daliśmy radę. Pokazaliśmy mnóstwo różnych maszyn, zorganizowaliśmy pokazy z produkcji drewna opałowego, odbyliśmy setki rozmów ze zwiedzającymi, spotkaliśmy naszych klientów.

Pod koniec miesiąca odwiedził naszą firmę pan Jori Mylläri, wice prezes Leguan Lifts Oy. Podnośniki koszowe Leguan są w ofercie na [...]

Od kilku lat zamiast tradycyjnych kartek wielkanocnych i bożonarodzeniowych wysyłamy naszym klientom i współpracownikom elektroniczne życzenia. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazujemy na wybrany cel charytatywny. W tym roku za pośrednictwem fundacji https://krzysiekpomaga.org/ postanowiliśmy wesprzeć Agnieszkę Pikulską.

Agnieszka to 21-letnia studentka Politechniki Krakowskiej i AWF-u. Do niedawna była  bardzo aktywną osobą - jeździła konno, uprawiała lekkoatletykę, wspinaczkę oraz slackline. Kilka miesięcy temu Agnieszka zaczęła borykać się z różnymi  problemami zdrowotnymi - kłopoty ze wzrokiem, silne bóle pleców, a nawet częściowy paraliż. Po serii badań Agnieszka usłyszała diagnozę - zespół Devica - autoimmunologiczna choroba, w której organizm atakuje własny układ nerwowy. Niestety, jest to nieuleczalna choroba, a pacjent wymaga stałego leczenia.

Agnieszka nie poddaje się chorobie - dzielnie walczy uczestnicząc w rehabilitacji i jednocześnie kontynuuje swoje studia. Obecnie miesięczny koszt leczenia Agnieszki wynosi ok 5 tys. zł. - potrzebne będą fundusze na kilka l [...]

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wróciliśmy do Kielc na targi Agrotech/Las-Expo. Tegoroczna edycja była wyjątkowa - po raz pierwszy wystąpiliśmy tam razem z marką Krpan, którą reprezentujemy na rynku polskim od 2020 roku. Kiedyś "targowi sąsiedzi", dzisiaj partnerzy.

Nasze stoiska w hali C wyróżniały się, po jednej stronie, pięknym czerwonym kolorem, po drugiej stronie, zielonymi Avantowymi barwami. Na stoisku Krpana pokazaliśmy aż 8 modeli wciągarek, największą przyczepę leśną w naszym asortymencie - model GP 12 z chwytakiem GD 7,4 K, łuparki pionowe, chwytak zrywkowy KL 2500 TG oraz tegoroczną nowość - piło-łuparkę CS 4218.

Po przeciwnej stronie zaprezentowaliśmy dwie ładowarki Avant oraz narzędzia:

Avant 860i z rębakiem CH 180 Avant 635 z frezem do bali chwytak z obrotnicą hydrauliczną widły do palet wciągarkę łyżkę standardową widły do bali widły do kiszonki.  

Na stoisku zaprezentowaliśmy również kosiarki włoskiej marki  Femac oraz rębak do drewna naszego nowego partnera - niemieckiej firmy Jensen.

Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęliśmy współpracę z Dinolift Oy - fińskim producentem podnośników koszowych. W lutym do naszej firmy dotarła pierwsza maszyna -  model DINO 160XT II.

Model DINO 160XT II to teleskopowy podnośnik zintegrowany z przyczepką. Przegubowy pion podnośnika pozwala na podniesienie go przed wysunięciem teleskopu, a tym samym umożliwia bliższe położenie względem obszaru roboczego.

Niewielka waga i kompaktowy rozmiar umożliwiają dostęp również w ciasnych miejscach pracy, na delikatnych powierzchniach lub miękkich podłożach. Solidna, stalowa konstrukcja podwozia sprawia, że XT są łatwe i bezpieczne w transporcie. Jest to świetne rozwiązanie, dla wszystkich, którzy potrzebują sprawnie i szybko przetransportować maszynę z jednego miejsca w kolejne.

Maksymalna wysokość robocza 16 m Maksymalny zasięg 9,10 m Maksymalne obciążenie 215 kg   Waga 1990 kg Na naszym kanale na YT możecie zobaczyć jak wygląda i jak działa podnośnik  DINO 160XT II.

Zapraszamy na nasze stoisko podczas targów Agrotech/Las Expo, które odbędą się 18-20 marca w Kielcach.

Jakie maszyny zabierzemy ze sobą?

ładowarki i narzędzia Avant maszyny leśne Krpan piło-łuparki Japa kosiarki Femac rębaki do drewna Jensen

Szanowni Państwo,

postanowiliśmy się włączyć w pomoc dla naszych sąsiadów z Ukrainy i organizujemy punkt zbiórki darów w oddziałach naszej firmy.

Zbieramy w:

Przybysławicach, ul. Widokowa 1 - jak dojechać TUTAJ Skale, ul. Rzemieślnicza 6 - jak dojechać TUTAJ

Ze swojej strony gwarantujemy dostarczenie darów do zbiórki organizowanej przez Miasto Kraków.

Prosimy o przynoszeniu TYLKO rzeczy z listy:

koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, czyste ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, nowa bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczyni [...]
Zapraszamy na krótką relacje z targów Gardenia, które odbyły się w listopadzie 2021 roku.

Pierwsza w tym roku branżowa impreza za nami. Razem z Ligą Mistrzów Operatorów wzięliśmy udział w Poznaniu  w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA. Razem z nami w strefie LMO byli przedstawiciele takich firm jak SNICKERS WORKWEAR, STANLEY, i EUROGATE INTERNATIONAL. Targi trwały aż 4 dni i przyciągnęły wielu zwiedzających z całej Polski. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że nic nie zastąpi kontaktu na żywo z klientami, a spotkania branżowe są bardzo potrzebne.

Do Poznania przyjechaliśmy naszymi flagowymi urządzeniami budowlanymi:

napędami i świdrami Digga, również z systemem HALO koparką łańcuchową Digga układarkami Hunklinger kosiarkami Femac ładowarką elektryczną Avant e5

Dzięki współpracy z LMO mogliśmy wziąć udział w pokazie maszyn budowlanych. W specjalnie wyznaczonej strefie nasi eksperci prezentowali możliwości elektrycznej ładowarki Avant e5 wraz z chwytakiem Hunklinger - zaciskanie rzędów kostki, podnoszenie, przenoszenie i opuszczanie. Pokazy okazały się strzałem w 10 i budziły duże zainteresowanie.

Tak jak pisaliśmy Wam TUTAJ zostaliśmy zaproszeni wraz marką Avant do wzięcia udziału w projekcie pana Tomka Szostaka "Krok po kroku zbuduj swój ogród". Dla nowego domu w Piotrkowie Trybunalskim pan Tomek postanowił wybudować wymarzony ogród. Opis całego przedsięwzięcia oraz zdjęcia i projekt ogrodu znajdziecie w TYM WPISIE.

Projekt rozpoczął się latem ubiegłego roku i już nie długo będzie miał swój finał. Czytelnicy bloga "Z ogrodem na TY", którego autorem jest pan Tomek, mają szansę śledzić każdy etap powstawania ogrodu. To świetna inspiracja, ale też źródło wiedzy o różnych aspektach ogrodnictwa. Ładowarki Avant wzięły udział w kilku istotnych pracach związanych z budową.

W pierwszym etapie Avant 528 firmy Quercus oraz nasz 635 wraz z narzędziami miały za zadanie:

uporządkowanie terenu po budowie, usunięcie śmieci skoszenie trawy i zarośli rozplantowanie hałdy ziemi rozplantowanie piasku wyrównanie [...]

Nowy Rok zaczął się dla nas bardzo intensywnie. Nowe zamówienia, nowe produkty, początek realizacji planów na 2022 rok. Zapraszamy na podsumowanie miesiąca. 

Do marek oferowanych przez naszą firmę dołączył Jensen - niemieckie przedsiębiorstwo, które od 140 lat zajmuje się produkcją rębaków. Są one wykorzystywane w leśnictwie, usługach komunalnych, stolarce czy przemyśle tartacznym. Rębaki Jensen są świetnym uzupełnieniem oferty dziełu leśnego naszej firmy. Więcej o produktach i marce przeczytasz w TUTAJ.

W styczniu dostarczyliśmy naszym klientom wiele maszyn m.in. ładowarki Avant, chwytaki Hunklinger oraz przyczepy i piło-łuparki Krpan. Zrealizowaliśmy też niestandardowe zamówienie dotyczące wiertła Digga Rock Combo o szerokości aż 20000 mm. Również nasz dział zbożowy od początku miesiąca intensywnie realizuje liczne projekty technologiczne.

Pod koniec miesiąca przeprowadziliśmy w naszej firmie zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku do akcji włączyła się nasza Lo [...]

We wrześniu ubiegłego roku miała miejsce premiera DIGGA HALO - innowacyjnego sytemu pionowania wiertła. Alicja, nasza specjalistka marki Digga, w krótkim filmiku pokazuje jak działa HALO, wyjaśnia do czego służy bateria i funkcja ZERO, i wreszcie pokazuje jak wygląda wiercenie z nowym systemem i jakie korzyści przynosi. Zapraszamy :)

Od kliku lat intensywnie rozwijamy dział maszyn leśnych poszerzając jego asortyment. Do marki Japa i Krpan od stycznia dołączył Jensen - niemiecka firma produkujące rębaki. Jest to produkt, który znajduje zastosowanie w najróżniejszych branżach - w leśnictwie, stolarce, przemyśle tartacznym czy papierniczym. Rębaki Jensen charakteryzuje nie tylko szeroki wybór modeli i możliwość dostosowania maszyn do indywidualnych potrzeb klienta, ale przede wszystkim ogromne prawie 140-letnie doświadczenie.

Firma została założona w 1884 roku przez Petera Jensena w Maasbüll, małej wiosce na północy Niemcy, na wschód od miasta Flensburg. Do dzisiaj znajduje się tam zakład produkcyjny i główna siedziba Jensena. Jensen produkował maszyny przeznaczane dla rolnictwa, a pierwszy rębak o nazwie „Marke Angeln" miał być tylko dodatkiem. Szybko jednak zyskał uznanie i stał się głównym produktem firmy.  

W ofercie Jensena znajdziemy rębaki z własnym silnikiem, rębaki zasilane przez WOM, na kołach i na gąsienicach, rębaki bębnowe oraz rębaki na indywidualne zamówienie.

Co w [...]

Łotewska firma Preco jest ekspertem w dziedzinie przeładunku zboża. Od 1994 roku produkuje przenośniki i suszarnie do zbóż, roślin pastewnych i strączkowych, nasion i innych sypkich produktów.

Asortyment Preco spełnia wszelkie normy europejskie i posiada certyfikaty Conformité Européenne i EAC. Wszystkie urządzenia są projektowane i produkowane przez doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy są w stanie znaleźć i dostarczyć najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla gospodarstw o ​​dowolnej wielkości i specyfikacji, począwszy od małej firmy rodzinnej, a skończywszy na produkcji ciężkiej.

 

Zakład produkcyjny Preco zajmuje powierzchnię 8000 m2 i jest wyposażony w nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt produkcyjny do gięcia metali, wykrawania, cięcia laserowego i plazmowego, a także wycinania, walcowania i spawania.

W asortymencie Preco znajdziemy przenośniki  łańcuchowe, przenośniki łańcuchowe wznoszące, przenośniki łańcuchowe wznoszące z segmentem łukowym, przenośniki taśmowe, podnośniki kubełkowe, suszarnie przepływowe, suszarnie porcjowe oraz mobilne. Preco zapewnia elastyczne rozwiązania dopasowane do i [...]

Podróże i spotkania - tak w skrócie można opisać listopad w Serafin Maszyny. Odwiedziliśmy naszych partnerów biznesowych. uczestniczyliśmy w wielu spotkaniach i szkoleniach.  Zapraszamy na podsumowanie miesiąca.

Targi Gardenia 

W dniach od 4 do 6 listopada uczestniczyliśmy w Poznaniu w targach Gardenia - to była dla nas pierwsza taka impreza od czasu pojawienia się pandemii. Na targi przyjechaliśmy z ładowarkami Avant, maszynami ogrodniczymi Grillo oraz narzędziami R2. Musimy przyznać, że zainteresowanie naszym stoiskiem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i pokazało nam, jak ważne są spotkania w cztery oczy, rozmowa, możliwość zaprezentowania maszyny i nawiązania kontaktu. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na Gardenii.

Wystawa Tadeusza Bystrzaka

Na początku listopada miało miejsce jeszcze inne wydarzenie - z pozoru niezwiązane z naszą firmą - otwarcie wystawy Tadeusza Bystrzaka inaugurującej 120-lecie Pałacu Sztuki w Krakowie. Mieliśmy tę przyjemność pomóc Artyście w organizacji wystawy i uczestniczyć w jej otwarciu. Zapraszamy na relację na naszym kanale na YouTube.

Podróż do Finlandii Kilka dni póź [...]
Fiński producent podnośników Dinolift OY dołączył do maszyn dystrybuowanych przez naszą firmę.17 listopada w Lioma w Finlandii podpisaliśmy umowę o współpracy, na mocy której staliśmy się jedynym oficjalnym przedstawicielem Dinolift w Polsce.

„Cieszymy się, że kolejny wielki europejski producent zaufał naszej firmie. Polski rynek rozwija się dynamicznie, zwłaszcza branża budowlana i konstrukcyjna. Ludzie chcą pracować efektywnie, bezpiecznie i na innowacyjnych i nowoczesnych maszynach. Dinolift doskonale wpisuje się w te wymagania i jestem pewien, że nasza współpraca będzie bardzo udana” - mówi Andrzej Serafin, właściciel serafin Maszyny. .

Dinolift Oy to fiński producent wysokiej jakości lekkich ruchomych podestów roboczych i podnośników DINO, które zapewniają bezpieczną, wydajną i zrównoważoną pracę na wysokości. Firma jest jednym z wiodących producentów w swojej branży.

Dinolift Oy to rodzinne przedsiębiorstwo, które zatrudnia obecnie 200 osób. Wszelkie etapy produkcji, od projektowania po produkcję i sprzedaż odbywają się na miejscu, w siedzibie w Loimaa w południowo-zachodnie [...]

Październik w Serafin Maszyny upłynął pod znakiem podróży, wizyt u naszych partnerów, targów i licznych realizacji.

Krpan - Słowenia

Fabryka maszyn leśnych Krpan zrobiła na nas ogromne wrażenie - przestrzenna hala, nowoczesna linia produkcyjna, innowacyjne maszyny.

Italia

Prosto z Słowenii pojechaliśmy do Bolonii na największe targi maszyn ogrodniczych i rolniczych EIMA. Odwiedziliśmy stosika wszystkich naszych marek -  Avant, Grillo oraz R2. To pierwsze zagraniczne targi od początku pandemii - cieszymy się, że małymi krokami wracają branżowe imprezy. 

19 października w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Państwowego Inspektora Pracy laureatom konkursu „Pracodawca. Organizator Pracy Bezpiecznej". Z dumą przyjęliśmy informację o zajęciu drugiego miejsca w Małopolsce w kategorii przedsiębiorstw do 49 zatrudnionych.

Dyplom i statuetkę z rąk Okręgowego Inspektora Pracy pana Józefa Bajdla odebrał Andrzej Turek, kierownik oddziału w Skale.

W konkursie nagradzane są firmy, które zapewniają swoim pracownikom najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Ogromne znaczenia ma przestrzeganie przepisów prawa pracy i legalności zatrudnienia.

To dla nas ogromny zaszczyt znaleźć się w gronie laureatów konkursu. Cieszymy się, że doceniono nasze ponadstandardowe rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa pracowników. Takie wyróżnienie jeszcze bardziej motywuje do nas do działania .

Po rocznej przerwie wracają najbardziej prestiżowe targi ogrodnicze - Gardenia. Edycja 2021 będzie miała miejsce nie, jak zazwyczaj, w lutym, a listopadzie.  Cieszymy się ogromnie na to spotkanie z Wami, zwłaszcza, że od ostatnich targów w hali minęło sporo czasu :) Zapraszamy Was do pawilonu 3A, na stoisko nr 40.

 

Targi Gardenia to doskonała okazja aby poznać nasze marki i maszyny, porozmawiać z naszymi doradcami oraz przedstawicielami z różnych części Polski. Co weźmiemy ze sobą do Poznania?

Ładowarki Avant - model 860i i 528, Osprzęt do ładowarek, m.in.: łyżkę 4w1, koparkę łańcuchową, równiarkę niwelacyjną HD, chwytak do donic i bronę wirnikową Karczownicę Grillo Climber 10.27 Kosiarki z zasobnikiem Grillo 280 i 450 Ciągnik jednoosiowy Grillo G 110

Wszystkich, którzy chcieliby otrzymać od nas darmowe zaproszenie na targi prosimy o kontakt mailowy: reklama@serafin-maszyny.com. Ilość zaproszeń ograniczona :)

Do zobaczenia 4-6 listopada w Poznaniu!

Wrzesień w porównaniu z wakacyjnymi miesiącami jest zawsze intensywniejszy i bardziej pracowity. Zapraszamy na podsumowanie miesiąca w naszej firmie.

Eko Las

Od 2 do 4 września w Mostkach k./ Świebodzina braliśmy udział w największych targach leśnych Eko Las, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Na naszym stoisku przestawialiśmy wciągarki, łuparki, piłołuparki i przyczepy leśne słoweńskiej marki Krpan.

eRobocze Show 

Tydzień później nasz dział budowlany prezentował marki Avant, Digga, Dynaset, Femac, Hunklinger czy Leguan na targach eRobocze Show w Lubniu Kujawskim.

Digga HALO Podczas eRobocze Show miała miejsce premiera  HALO marki Digga. To innowacyjny system pionowania napędu podczas wiercenia.  Więcej o systemie HALO przeczytacie tutaj.

Odwiedziny 

We wrześniu udało nam się spotkać z wieloma partnerami i kontrahentami. Odwiedziliśmy naszego dealera na Pomorzu i Mazowszu oraz klientów podczas pracy naszymi maszynami [...]

Podczas targów maszyn budowlanych eRobocze Show, 11 września w Lubieniu Kujawskim miała miejsce premiera  HALO - innowacyjnego systemu pionowania napędu marki Digga.

System HALO został opracowany przez Diggę w 2016 roku, przeszedł szereg testów i modyfikacji, aby 5 lat później wejść na rynek jako pełnowartościowy, niezawodny i nowatorski produkt. HALO rewolucjonizuje sposób wiercenia, czyniąc go prostszym, efektywniejszym i szybszym.

Na czym polega jego nowatorstwo?

Na automatycznym wskazaniu pionu podczas wiercenia. Pasmo zielonych diod LED w obudowie napędu wskazuje, kiedy urządzenie znajduje się w pionie, a sekwencja czerwonych i zielonych świateł prowadzi operatora z powrotem do pionu, gdy urządzenie nie jest wyrównane.

System opiera się na  6 czujnikach, które dokonują dokładnego pomiaru nachylenia do +/- 0,25°. HALO wykorzystuje mikroprocesor i funkcję „Sensor Fusion”, aby połączyć sygnały wejściowe z wielu czujników w jedno wyjście, które jest dokładniejsze i mniej podatne na fałszywe odczyty niż modele z jednym czujnikiem. Sygnał wysyłany jest do pierścienia diod LED, które w zależności od nachy [...]
Ładowarki Avant 755i i 760i od 1 sierpnia dostępne z 15% rabatem.   

Czym wyróżniają się te modele? Dlaczego warto postawić właśnie na serię 700?

Są to jedne z największych i najmocniejszych maszyn w ofercie Avanta. Moc 42 KM, ładowność 1400 kg oraz ponad 3-metrowy wysięgnik pozwalają na efektywną pracę zarówno w obsłudze komunalnej, budownictwie czy ogrodnictwie. Mają wystarczająco dużo mocy aby układać kostkę brukową, przenosić ciężkie ładunki, a jednocześnie są na tyle kompaktowe, że zmieszczą się w ciasnych miejskich przestrzeniach czy budynkach gospodarczych.

Aby skorzystać z oferty skontaktuj się z naszym doradcą Avant: 12 43 44 100 biuro@avantpolska.pl

Odwiedziliście na YouTube kanał Serafin Maszyny? Jeżeli jeszcze nie - to serdecznie Was do tego zachęcamy! Znajdziecie na nim ciekawe filmiki z życia firmy, relacje z targów i imprez branżowych czy uruchomienia maszyn u klientów. Rozpoczęliśmy również dwie ciekawe serie:

W odcinkach vlogowych Serafin Maszyny będziemy na bieżąco pokazywać co się u nas dzieje - pracę w firmie "od kuchni". Pierwszy docinek to wyjazd na targi Forest Show w Augustowie :) W serii "3 rzeczy zanim kupisz" przedstawiamy 3 ważne fakty o wybranym produkcie z oferty Serafin Maszyny oraz 3 ciekawostki ze świata, np. wyczynie Ozzy'ego Osbourne'a, szyi żyrafy czy najstarszym drzewie świata.

Zasubskrybuj kanał Serafin Maszyny!

Wraz z marką Avant i Ambasadą Finlandii w Warszawie zorganizowaliśmy konkurs z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy chętni mieli za zadanie pokazać Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu (w dowolnej formie - rysunku, grafiki, filmiku) pracy ładowarki Avant w innym kraju czy na innym kontynencie. Do wygrania była jedna z 50 gier „Wszystkie Dzieci Świata” firmy Tactic. „Wszystkie Dzieci Świata” to fantastyczna gra planszowa stworzona w Finlandii ucząca szacunku i tolerancji wobec inności kulturowej. W grze odwiedzamy różne kraje i kontynenty, poznajemy ich mieszkańców, obyczaje i środowisko. Dzieci współpracują ze sobą – w grze nie ma elementu rywalizacji. „Wszystkie Dzieci Świata” to gra pełna przygód, o ogromnych walorach edukacyjnych i wychowawczych. Bo wszyscy różnimy się, ale jesteśmy równi.

Dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie - to byłą przyjemność oglądać wasze prace. Poniżej możecie podziwiać dzieła młodych fanów ładowarek Avant:

Pan Tomasz Szostak od 2015 roku działa w sieci dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zakładania i pielęgnacji ogrodów.

Z ogrodem na Ty to blog, na którym znajdziecie ponad 500 artykułów poruszających zagadnienia dotyczące urządzania ogrodu, zakładania trawnika, pielęgnacji roślin, sprzętu ogrodniczego, nawadniania, architektury ogrodowej i wielu innych tematów.

Blog to potężna kopalnie wiedzy, przedstawionej w przystępny i atrakcyjny sposób. Na stronie „Z ogrodem na Ty" działa również  sklep internetowy, w którym można kupić drobny sprzęt ogrodniczy, akcesoria, gadżety, ale również poradniki ziołowe napisane przez pana Tomasza.

W 2018 roku pan Tomasz rozpoczął swój nowy cykl „Busem przez polskie ogrody", w którym odwiedza i pokazuje ciekawe miejsca i ogrody w Polsce, ale także za granicą.

Pan Tomasz zaprosił nas do udziału w swoim najnowszym projekcie „Krok [...]

Zapraszamy Cię do środka – wejdź i rozgość się. Poznaj Serafin Maszyny – firmę, którą tworzymy z myślą o Was – naszych partnerach i klientach!

 

 

 

Nowe hasło reklamowe marki Leguan „Prosto do celu" świetnie określa to, czym są i do czego służą podnośniki koszowe. Parametry i konstrukcja podnośników Leguan pozwalają na łatwe i bezpieczne dotarcie do wybranego punktu na wysokości. Mogą pracować wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, na płaskim, ale też na nierównym terenie. Przedstawiamy Wam dwa filmiki nagrane w naszej hali w Skale, dzięki którym poznacie bliżej najnowocześniejszy -  Leguan 135 NEO - oraz najmniejszy model - Leguan 125.

Leguan 135 NEO  Leguan 125

Od 1991 roku ładowarki Avant, produkowane w fabryce w Ylöjärvi w Findlandii, wykonują pracę wielu innych maszyn - zastępują taczki, koparki, kosiarki, wózki widłowe, żurawie, myjki, betoniarki, łuparki, układarki kostki brukowej i jeszcze wiele innych. Jak narodził się pomysł stworzenia kompaktowej ładowarki? Ile czasu zajęło firmie zaprojektowanie i wyprodukowanie pierwszego modelu? Czy okazał się sukcesem?

Pierwsze ładowarki

30 lat temu firma Avant Tecno miała już duże doświadczenie w projektowaniu i budowie urządzeń rolniczych, jednak ciągle brakowało maszyny, która pomogłaby rolnikom w najcięższych pracach, np. w dystrybucji kiszonki! W 1989 roku powstał pierwszy prototyp ładowarki, dzięki któremu sprawdzono jakie prace w gospodarstwie  można wykonać maszyną tej wielkości. Wyniki testów były tak dobre, że postanowiono kontynuować pracę nad kompaktową i wielofunkcyjną ładowarką. Pierwsza ładowarka Avant powstała w 1991 roku - wyposażona w 11-konny silnik była w stanie dostarczyć paszę 50-80 krowom w 10-15 minut, dwa razy dziennie, 365 dni w roku. Hasło reklamowe Avanta „zmień swoje najbardziej nieprzyjemne zadani [...]

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi 🌍 Dbanie o środowisko naturalne jest szczególnie bliskie naszemu sercu.  Wierzymy, że każdy z nas stopniowo, małymi krokami może zadbać o środowisko.

Od dawna wdrażamy w firmie ekologiczne rozwiązania. Do naturalnych i oczywistych działań należy segregacja śmieci - zarówno  w naszym oddziale w Przybysławicach, jak i w Skale znajdują się specjalne kosze ułatwiające porządkowanie odpadów. Wszystkie kartony czy papiery, które nadają się do ponownego użytku wykorzystujemy do naszych wysyłek.  Ograniczamy zużycie plastiku - dzięki specjalnemu filtrowi korzystamy z wody  kranie i nie kupujemy tej butelkowanej. Również elektroniczny obieg dokumentów wpłynął na znaczną redukcję wykorzystywanego papieru - jeżeli nie musimy, niczego nie drukujemy!

W ubiegłym roku zainwestowaliśmy w odnawialne źródła energii - na dachach naszych oddziałów pojawiły się panele fotowoltaiczne, a wewnątrz zamontowano rekuperację.

Dwa systemy p [...]

WIELKANOC 2021

Wesołego Alleluja!

Fińska marka Japa, która od ponad 40 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją maszyn przeznaczonych do wytwarzania drewna opałowego, jest niekwestionowanym prekursorem w swojej dziedzinie. Wyróżnia się dbałością o każdy detal oraz dobrze przemyślanymi, innowacyjnymi rozwiązaniami.

Kombajny Japa projektowane są tak, aby zwiększyć wydajność pracy i jakość produktu końcowego, przy jednoczesnym zachowaniu czystości, bezpieczeństwa i łatwości w obsłudze. Finowie stale współpracują z producentami drewna – słuchają ich opinii oraz sugestii i biorą je pod uwagę przy projektowaniu nowych rozwiązań i maszyn. Warto dodać, że wszystkie nowatorskie funkcje są testowane w trudnych warunkach, aby spełniły wymagania dotyczące jakości i trwałości oraz bezpieczeństwa użytkowania. Takimi cechami mogą pochwalić się opatentowane systemy  Japa Perfect Split™ oraz Japa Perfect Clean™. Na czym polega ich innowacyjność?

Perfect Split™

System łupania Perfect Split™ zapewnia równy rozmiar połupanych szczap niezależnie od wielkości kłody.  Jak to możliwe? Dzięki specjalnie zaprojektowanemu ostrzu kłody są stop [...]

Rok 2020 był trudny i wymagający. Obchodziliśmy jubileusz 15-lecia działalności, rozpoczęliśmy współpracę z marką Krpan, rozwijaliśmy nasze wszystkie działy. Wiele wyzwań, przeplatało się z wieloma niecodziennymi sytuacjami, spowodowanymi pandemią. Z dumą możemy powiedzieć, że daliśmy radę i z optymizmem patrzymy na Nowy 2021 Rok!

Zapraszamy Was na podsumowanie ubiegłego roku – LINK.

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że dzisiaj rano, po długiej walce z chorobą, odszedł nasz pracownik Jerzy Sieńko. Z dużym zaangażowaniem poświęcał się pracy oraz sprawom firmy. Był wspaniałym człowiekiem, życzliwym i serdecznym kolegą. Z rodziną oraz bliskimi Zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Jurku, będzie nam Ciebie brakowało!
Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Państwem Heczko, którzy od dłuższego czasu użytkują jedną z ładowarek Avant.   Od jak dawna jesteście Państwo posiadaczami ładowarki Avant i który model wybraliście? Ładowarkę Avant 528, kupiliśmy prawie rok temu w październiku 2019r. Czym kierowaliście się Państwo przy zakupie takiej maszyny i w jaki sposób Avant pomaga w realizacji celów biznesowych Waszej Firmy? Do jakich prac wykorzystujecie Państwo maszynę? Nasza firma zajmuje się przede wszystkim zakładaniem i obsługą terenów zielonych i o takiej maszynie marzyliśmy od dawna. Wybór Avanta był oczywisty, tylko trzeba było dobrać odpowiednie narzędzia. Wybraliśmy minikoparkę 150, łyżkę 4 w 1, glebogryzarkę separacyjną, widły do palet i taki zestaw to strzał w dziesiątkę. Te narzędzia są podstawą w naszej pracy a co najważniejsze wykonujemy zlecenia o wiele szybciej, no i klienci są pod wrażeniem maszyny.  Czy jest Pan/Pani zadowolony/na z wyboru i użytkowania ładowarki? Czy parametry wybranego modelu są wystarczające dla pracy, którą wykonuje, czy teraz zdecydowalibyście się Państwo na inny model? Tak jak wspomnieliśmy, o Avancie myśleliśmy od dawna i jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam [...]

Na przestrzeni 15 lat nasza działalność przeszła ogromną metamorfozę. Zaczynaliśmy od produktów przeznaczonych dla przemysłu zbożowego i nasiennego. Pierwsze targi, w których wzięliśmy udział - Targi Techniki Rolniczej Agrotech - miały miejsce w marcu 2005 roku. Prezentowaliśmy wtedy produkty marki Jema i Agroline, z którymi współpracujemy do dzisiaj.

W 2006 roku zostaliśmy jedynym w Polsce przedstawicielem fińskiego producenta miniładowarek Avant. W kolejnych latach wprowadzaliśmy na polski rynek maszyny i osprzęt znanych światowych producentów takich jak Digga, Dynaset, Grillo, Hunklinger, Japa, Leguan czy Norogard i Supertech, rozwijając w ten sposób 4 działy firmy: maszyn budowlanych, ogrodniczych i komunalnych, leśnych i technologii zbożowo-nasiennej.

Poznaj nasz najnowszy KATALOG! Co w nim znajdziesz? Przegląd naszej oferty - przedstawiamy Wam wszystkie działy firmy oraz marki, z którymi współpracujemy. Poznasz nie tylko maszyny i osprzęt, lecz również możliwe zastosowanie. Sprawdź i znajdź maszynę dla siebie!

Ogród Serwis z województwa lubelskiego to kolejna firma ogrodnicza, która w swojej działalności postawiła na maszyny Avant. Nie jedną, ale aż trzy modele. Oto dlaczego ładowarki Avant, to dobry wybór dla przedsiębiorców działających w branży ogrodniczej zapytaliśmy pana Bartłomieja Nikiciuka, współwłaściciela Ogród Serwis.

Od jak dawna jesteście posiadaczami ładowarki Avant i który model wybraliście? A raczej które modele :)?

Bartłomiej Nikiciuk: Pierwsza ładowarka zawitała do firmy w 2008 roku. Była to ładowarka Avant 220. W tej chwili posiadamy 3 ładowarki, Avant 225, 635, 760i.

Czym kierowaliście się Państwo przy zakupie takiej maszyny i w jaki sposób Avant pomaga w realizacji celów biznesowych Waszej Firmy?  BN: Kierowaliśmy się jakością sprzętu, oraz wielofunkcyjnością. Nasza firma zajmuje się kompleksowym zagospodarowaniem terenów zieleni, dlatego ładowarki Avant to strzał w 10 ! Dzięki niezliczonej ilości przystawek możemy wykonywać praktycznie wszystko.

Czy jesteście zadowoleni z wyboru i użytkowania ładowarki [...]

Ładowarki do prac komunalnych - 4 pory roku, 1 maszyna!

Jesienne porządki - zamiatanie liści, czyszczenie ulic, placów i parkingów, a zaraz po nich zimowe zmagania - odśnieżanie, usuwanie śniegu oraz sypanie solą i piaskiem. Pracy w tym chłodniejszym okresie nigdy nie brakuje. Może być ona jednak łatwiejsza i ciekawsza, gdy w ramach jesienno-zimowej rutyny wesprze nas maszyna. Wielofunkcyjne ładowarki Avant dysponują ponad 200 wymiennymi narzędziami, dzięki którym sprawdzą się się o każdej porze roku, a prace komunalne nie będą dla nich żadnym wyzwaniem!

Zbieranie i usuwanie liści oraz czyszczenie ulic, chodników czy budynków - jesienna aura sprzyja porządkom. Niestety niejednokrotnie bywają one czasochłonne i wymagają pracy wielu ludzi. A co, gdyby tak czas większości pracowników i wszelkie narzędzia zamienić na jedną, wszechstronną maszynę? Miniładowarki Avant zapewniają taki komfort. To świetne rozwiązanie dla wszystkich osób i podmiotów, którym przyda się pomoc w pracach komunalnych. Oprócz osób prywatnych, maszyny Avant to znakomita opcja dla m.in. zarządców i administratoró [...]

Czy do profesjonalnego układania kostki brukowej niezbędne jest stosowanie samojezdnych układarek? Nie ma takiej potrzeby, gdyż znakomitym zastępcą radzącym sobie z tym zadaniem jest specjalistyczny osprzęt do maszyn budowlanych – hydrauliczne chwytaki marki Hunklinger. Dzięki hydraulicznym chwytakom, użytkownicy koparek czy ładowarek mogą zyskać na efektywności pracy, a nawet z powodzeniem rozszerzyć zakres wykonywanych prac o brukowanie.

Niemiecka firma Hunklinger, działająca od 1999 r. specjalizuje się w produkcji specjalistycznego sprzętu do brukowania. W skład oferty wchodzi pełna gama multifunkcjonalnych chwytaków do głazów, krawężników i wszelkiej galanterii betonowej. Specjalnością Hunklingera są jednak oparte o znaną technologię maszynowego układania kostki brukowej i opatentowany system hydraulicznego sterowania. Chwytaki hydrauliczne przeznaczone są do współpracy z szeroką gamą maszyn budowlanych, od miniładowarek poczynając (model P01), na koparkach w klasie powyżej 8 t kończąc (P02 Twin). Atutem niemieckich chwytaków jest bezsprzecznie niski koszt zakupu – zdaniem dystrybutora stanowiący zaledwie 1/6-1/4 ceny układarki samojezdnej, przez c [...]

Krpan dostarcza rozwiązania na prawie każdym etapie obróbki drewna – od ścinania drzewa i transportu kłody, przez załadunek i rozładunek, po łupanie drewna i transport gotowych szczap.

ŚCINANIE

Chwytak ścinkowy Krpan to wyjątkowo przyjazne użytkownikowi urządzenie oszczędzające czas i wysiłek. Montowany na dźwigu leśnym lub koparce z łatwością otacza wybrane drzewo (lub nawet kilka mniejszych), ścina je i przenosi w wybrane miejsce. Szerokość otwierania chwytaka w modelu KS 200 to 730 mm i aż 1380 w modelu KS 500, a zastosowane ostrza wykonane są ze stali drobnoziarnistej Hardox zapewniają skuteczną i efektywną ścinkę.

WCIĄGANIE KŁÓD

Wciągarki leśne to flagowy produkt marki – ich produkcję rozpoczęto już w 1977.  Od tego czasu są nieustannie ulepszane i unowocześniane. Co sprawia, że wciągarki Krpan są tak popularne i cenione w całej Europie? Ich prostota i funkcjonalność. Łatwo i szybko przyłączymy je do każdego rodzaju ciągnika, równie prosto odwijana jest lina stalowa, a siła uciągu i pojemność bębna jest tak różnorodna, że każdy zna [...]

Wszyscy miłośnicy prac w swoim ogrodzie zawsze wyczekują wiosny, aby móc znów spędzać w nim swój wolny czas. Zazwyczaj prace, które mają na celu przygotować glebę pod wysiew, wymagają siły fizycznej i dużych nakładów czasu. Istnieje idealne rozwiązanie dla działkowiczów i ogrodników, aby oszczędzić sobie męczącej i czasochłonnej pracy. Tym rozwiązaniem jest glebogryzarka, która doskonale sobie poradzi z wiosennym przygotowaniem ziemi. Maszyna ta ma możliwość wykonania jednocześnie kilku czynności. Jak wydajnie korzystać z glebogryzarki?

Nasze wskazówki:

Właściwe napowietrzona ziemia = efektywny wzrost roślin

Za pomocą glebogryzarki bardzo szybko przygotujesz glebę pod wysiew czy sadzenie. Dodatkowo sprawdza się w pracach utrzymujących idealny stan trawnika.

Glebogryzarka wykona dokładnie takie prace jak: przekopanie, spulchnienie i napowietrzenia ziemi przygotowanie gleby dla założenia trawnika, ogrodu lub pod wysiew zmieszanie ziemi z nawozem sztucznym bądź naturalnym rozdrobnienie grudek ziemi pozostałych po jej zaoraniu Glebogryzarka na Twoje potrzeby

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Panią Katarzyną Bodnar, właścicielką firmy „Azalia Katarzyna Bodnar” i od roku użytkowniczką wielofunkcyjnej ładowarki Avant! Firma Pani Katarzyny od 10-ciu lat zajmuje się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów. "Azalia Ogrody" działa na terenie województwa zachodniopomorskiego - a konkretnie na Wyspie Wolin i w okolicach.

Od jak dawna jesteście Państwo posiadaczami ładowarki Avant i który model wybraliście?

Katarzyna Bodnar: Ładowarkę Avant kupiliśmy w zeszłym roku w grudniu. Zdecydowaliśmy się na model 528. Zastanawialiśmy się przed kupnem nad modelem z niższej serii. Jednak zadowoleni jesteśmy  z wybranego  modelu. To był właściwy wybór.

Czym kierowaliście się Państwo przy zakupie takiej maszyny i w jaki sposób Avant pomaga w realizacji celów biznesowych Waszej Firmy? Do jakich prac wykorzystujecie Państwo maszynę?

K.B.: Przy wyborze i zakupie ładowarki Avant szukaliśmy wszechstronnej i niezawodnej maszyny, która pomoże nam przy ciężkich pracach podczas zakładania ogrodów oraz w pracach [...]

Zapisywanie wyników pomiarów z uwzględnieniem dokładnej lokalizacji na polu i wygodny podgląd wyników w aplikacji na smartfona umożliwia miernik C-Pro!

Prawidłowe przechowywanie ziarna ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia wysokiej jakości plonów i zapobiegania stratom. Podstawowych informacji w tym zakresie dostarcza nam kontrola wilgotności ziarna.

Oferowany przez naszą firmę miernik wilgotności ziarna C-Pro, łączy najnowszą technologię z tradycyjnym młynkiem używanym do mielenia i kompresji podczas pomiaru.

Podstawowe funkcje testera:

pomiar wilgotności i temperatury ziarna dokładne porównywanie wszystkich pomiarów łatwa i przystępna obsługa przechowywanie wyników z wszystkich dokonanych pomiarów dokładność pomiaru do 0,25 % wilgotności menu w języku polskim Miernik C-Pro przechowuje w pamięci lokalizacje pomiarów, co pozwala na dokładny przegląd wyników. Dzięki modułowi GPS, tester umożliwia powiązanie wyników z lokalizacją, w której zostały wykonane pomiary. Co ciekawe, baza wyników dostępna jest w telefonie – C-Pro współpracuje z dedykowaną aplikacją, zapisując [...]
Back to top

Aby korzystać z serwisu musisz zaakceptować politykę cookies... więcej...

Niniejsza Polityka dotycząca Ciasteczek odnosi się do wszystkich stron internetowych Firmy SERAFIN P.U.H. Przez używanie Stron internetowych SERAFIN P.U.H. wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z tą Polityką Ciasteczek. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania Stron Serafin P.U.H Co to są ciasteczka ? Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie, podczas gdy odwiedzasz różne strony w Internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową. Do czego używamy ciasteczek ? SERAFIN P.U.H. używa ciasteczek w celach: Używamy ciasteczek do prawidłowego wyświetlania się strony w Twojej przeglądarce internetowej. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach. Jak długo przechowywane są dane w ciasteczkach ? Na Stronach Firmy SERAFIN P.U.H występują dwa rodzaje CIASTECZEK – sesyjne oraz stałe. Ciasteczka sesyjne istnieją w Twojej przeglądarce tylko podczas przeglądania stron Serafin P.U.H. Ciasteczka stałe pozostają na Twoim urządzeniu tak długo, jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu ich usunięcia. Rodzaje ciasteczek używanych na Stronach SERAFIN P.U.H. Konieczne do działania stron – niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Stron SERAFIN P.U.H , pozwalają Ci na poruszanie się po nich oraz używanie ich elementów. Czy używamy ciasteczek podmiotów trzecich? TAK. Korzystając ze Stron serafin P.U.H. otrzymujesz ciasteczek od osób trzecich takich jak: – Facebook Inc z siedzibą w USA – Google Inc z siedzibą w USA Informacje dotyczące polityki cookies osób trzecich znaleźć można na ich stronach www. W jaki sposób mogę zmienić ustawienia dot. ciasteczek albo je usunąć? Większość przeglądarek internetowych jest początkowo ustawionych na automatyczne przyjmowanie ciasteczek. Możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby ciasteczka były blokowane – w całości lub w jakiejś części, np. tylko od stron trzecich, albo aby każdorazowo otrzymywać komunikat w momencie kiedy ciasteczka są wysyłane na Twoje urządzenie. Pamiętaj jednak, że jeżeli zablokujesz używane przez nas ciasteczka, może to negatywnie wpłynąć na wygodę i działanie Stron SERAFIN P.U.H.

Zamnij