Tysiąc ładowarek minęło… jak jeden dzień

Wizyta specjalnych gości, okolicznościowe upominki i pamiątkowa naklejka na modelu ładowarki – tak w skrócie wyglądało przekazanie tysięcznej maszyny naszemu klientowi. Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej od dziś może już korzystać z dobrodziejstw Avanta.

Chłodny grudniowy dzień. W Kościelcu w powiecie proszowickim nieopodal granicy z województwem świętokrzyskim, gdzie znajduje się poligon ćwiczebny Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie swoją służbę rozpoczął Avant 750 – tysięczna maszyna przekazana naszemu klientowi. I trzeba przyznać, że miniładowarka będzie miała pełne ręce roboty. Poligon aspirantów ma bowiem powierzchnię czterech hektarów. Znajdują się tam hale, magazyny, ale też wraki pojazdów i tereny ćwiczebne. A wszystko po to, żeby strażacy mogli doskonalić swoje umiejętności w tym jakże odpowiedzialnym zawodzie.

W utrzymaniu porządku tego miejsca pomóc ma ładowarka Avant. Już teraz wiadomo, że ta wielofunkcyjna maszyna pracować będzie przez dwanaście miesięcy w roku. Razem z ładowarką dostarczonych zostało aż czternaście narzędzi wymiennych, co zdecydowanie gwarantuje szeroki wachlarz możliwości tej maszyny.

– To zdecydowanie maszyna na cztery pory roku. Teren naszego poligonu trzeba latem czyścić, a zima odśnieżać. Widły do palet przydadzą nam się do przenoszenia różnych materiałów, a koparka do przygotowania terenu. Był to przemyślany zakup, niepodejmowany pod wpływem impulsu. Wiedzieliśmy, co chcemy robić, a to urządzenie nam to gwarantuje – mówi Komendant Szkoły st. brygadzista Krzysztof Kociołek.

Uroczyste przekazanie ładowarki miało miejsce w obecności kierownictwa naszej firmy, a także Markku Kahari’ego z głównej siedziby Avanta w Finlandii. Markku osobiście pogratulował oficerom PSP i podziękował im za zaufanie. Z racji małego jubileuszu wyjątkowi nabywcy dostali również skromne upominki. Ładowarka otrzymała także unikalną naklejkę, dzięki której może szczycić się mianem „1000 ładowarki w Polsce”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia

Back to top