Avant 640 – Poznaj sekret piękna zamojskich uliczek

Zamość – renesansowa perła Polski Wschodniej. Spełnienie marzeń filozofów i urbanistów o mieście idealnym. Jednak perła, jak każdy klejnot, wymaga nie tylko odpowiedniej oprawy, ale i troskliwej pielęgnacji. Tylko jak odpowiednio zadbać o ten architektoniczny cud?

Najszybciej, najdokładniej, w najrozsądniejszej cenie o renesansowe uliczki zadba tylko ładowarka AVANT – do takiego wniosku doszli zarządcy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Na początku 2015 roku zainwestowali w AVANT-a 640 – model ładowarki stworzony do wykonywania wszelkich prac komunalnych. Jak przedsiębiorstwo ocenia rok pracy z AVANT-em? O opinie poprosiliśmy przedstawiciela PGK w Zamościu.

AVANT 640 i szczotka z systemem zraszania

Według nowych właścicieli najbardziej zaskakującą cechą ładowarki AVANT jest jej kompaktowy kształt. „Faktycznie – wciśnie się w każdy zakamarek!”– mówi pan Robert Ćwik, kierownik ekipy sprzątającej w PGK. AVANT 640 w Zamościu „pracuje” od godziny 6 do 14. Osiem godzin w zupełności wystarcza na precyzyjne oczyszczenia uliczek Starego Miasta z uwzględnieniem wszystkich trudno dostępnych miejsc. Wszystko to zasługa odpowiednich, wyspecjalizowanych przystawek. Zamojscy przedstawiciele branży komunalnej zdecydowali się na zakup zaawansowanej zamiatarki wyposażonej w system zraszania wodą, szczotkę boczną i hydraulicznie opróżniany zbiornik na śmieci. „Wiosną mamy jeszcze w planach zakup przyczepy do AVANT-a” dodaje pan Robert. Taki zakup z pewnością jeszcze bardziej usprawni pracę ładowarki.

Idealna maszyna w każdych warunkach

Do tej pory PGK postanowiło zadbać nie tylko o zamojskie uliczki, ale również o komfort i bezpieczeństwo operatora pojazdu. Dlatego ładowarka została wyposażona w klimatyzowaną kabinę DLX. Kabina ta jest w pełni zabudowana, idealnie wygłuszona, nowoczesna i bezpieczna. Umieszczenie klimatyzacji na dachu maszyny poprawia widoczność operatora na tył pojazdu i tym samym ułatwia bezpieczną obsługę ładowarki.

Pana Roberta spytaliśmy także o to, jak zamojscy pracownicy poradzili sobie z przyswojeniem zasad sterowania ładowarką. „W kwestii nauki jazdy, nie było problemów. Pracownicy niezależnie od doświadczenia dość szybko opanowali obsługę urządzenia.” przyznał pan Robert.

Wyposażony w niezbędne przystawki oraz kabinę DLX, AVANT 640 służy zamojszczanom już od roku. „Od czasu kiedy weszliśmy w posiadanie ładowarki AVANT, żadne warunki atmosferyczne nie są w stanie przeszkodzić nam w pracy!”- zarząd PGK nie posiada się z zadowolenia. Zadowoleni są także mieszkańcy Zamościa. Inwestycja w AVANT-a 640 okazała się strzałem w dziesiątkę!

Back to top