Zaangażowanie, sumienność i wytrwałość – KRZYSZTOF SIORAK z receptą na… 10-lecie pracy w SERAFIN P.U.H.!

“Dyscyplina, zaangażowanie, sumienność i wytrwałość to zasady, którymi kieruję się w pracy. Po dziesięciu latach apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chciałbym, aby marka AVANT była mocno rozpoznawalna w Polsce oraz by sprzedaż z roku na rok wzrastała” – deklaruje Krzysztof Siorak, koordynator sprzedaży Avant, odpowiedzialny m.in. za wielofunkcyjne ładowarki teleskopowe, który właśnie obchodzi imponujący jubileusz 10-lecia pracy w Serafin Maszyny!

To już 10 lat Twojej pracy w firmie SERAFIN P.U.H., a pod jej skrzydłami rozwijania marki Avant w Polsce. Jaki jest przepis na tak okazały staż?

To chyba miłość do tego produktu. (uśmiech) Wytrwałość i cierpliwość z pewnością też pomagają. Wiadomo, że bywały i trudniejsze momenty, ale jestem tu, gdzie jestem i jest mi dobrze. Kiedyś bardzo fajnie powiedział Michael Jordan: “Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi”.

Oddział Avant Polska funkcjonuje od 2006 roku, Ty rozwijasz go niemal od początku, bo od 2009. Czas trochę się pochwalić. (uśmiech) Czego przez te lata udało Ci się dokonać?

Na pewno skupić bardzo dużą liczbę klientów oraz uzyskać chyba największą liczbę “zrealizowanych” maszyn, co przekłada się na moją satysfakcję.

Jak miniładowarki teleskopowe Avant przyjęły się na polskim rynku?

AVANT, z uwagi na bardzo szeroką ofertę narzędzi wymiennych, z roku na rok budzi zainteresowanie coraz liczniejszej rzeszy klientów. Nie jest to łatwy produkt do sprzedaży, ale jest on rewelacyjnym “lekarstwem” na potrzeby konsumentów, spełnia oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów. Do sprzedaży niekiedy dochodzi bardzo szybko, ale są też takie tematy, które finalizowały się po kilku latach.

Jesteś koordynatorem sprzedaży miniładowarek AVANT na Polskę w Serafin Maszyny. Jakie są w Twojej opinii cechy dobrego eksperta od sprzedaży? Masz swoją filozofię pracy, motto czy kluczowe zasady, którymi się kierujesz?

Dyscyplina, zaangażowanie, sumienność i wytrwałość. Rób to, co kochasz – w czym jesteś dobry, co jest zgodne z Tobą, z Twoimi wartościami i za co ludzie chcą ci płacić.

Gdybyś miał przywołać najprzyjemniejsze wspomnienie z tych 10 lat, co przychodzi Ci do głowy?

Na targach rolniczych Polagra-Premiery poznałem moją żonę – Emilkę. (uśmiech)

Przez te wszystkie lata stałeś się ambasadorem marki Avant. Za co najbardziej cenisz wszechstronne ładowarki przegubowe AVANT?

Przede wszystkim za wielofunkcyjność i prostotę obsługi.

Maszyny to Twoje główne hobby? Co jeszcze lubisz robić i czym się interesujesz po godzinach?

Tych moich zainteresowań jest naprawdę wiele i niekiedy brak mi na wszystko czasu. A przynajmniej nie ma go tyle, ile bym sobie życzył. Moje hobby to m.in. ptaszniki, motorsport, myślistwo oraz piłka nożna.

Co dalej? Jakie cele stawiasz przed sobą na… kolejnych 10 lat?

Jak to bywa z apetytem – rośnie w miarę jedzenia. Chciałbym, aby marka AVANT była mocno rozpoznawalna w Polsce oraz by sprzedaż z roku na rok wzrastała. Wtedy każdy będzie zadowolony. (uśmiech)

Back to top