Wiertnice i napędy na plac budowy

W wielu sektorach budownictwa, zarówno wodnego, jak i lądowego, istnieje zapotrzebowanie na wykonywanie różnego rodzaju odwiertów. Wiertnice, które powoli stają się uniwersalną przystawką maszyn roboczych, są wykorzystywane przy budowie mostów, dróg, autostrad, linii trakcyjnych kolei i tramwajów, fundamentowaniu itd.

Australijska firma DIGGA od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji niezawodnych wiertnic montowanych na maszynach roboczych. Oferuje wiertnice o różnych momentach obrotowych, przeznaczone do całej gamy maszyn wyposażonych w dodatkowe zasilanie hydrauliczne – od małych, kilkusetkilogramowych minikoparek, miniładowarek czy ładowarek typu skid-steer przez kilkutonowe koparko-ładowarki, koparki kołowe i gąsienicowe, żurawie samochodowe aż po kilkudziesięciotonowe maszyny robocze oraz urządzenia palownicze i wiertnicze.

Napędy DIGGA składają się z silnika hydraulicznego i przekładni planetarnej, na którą producent udziela 5-letniej gwarancji. Wielkość silnika oraz przekładni uzależniona jest od modelu napędu, który dobieramy według parametrów technicznych danej maszyny – ciśnienia roboczego (BAR) i maksymalnego przepływu oleju (LPM). Urządzenia dysponują bardzo wysokim momentem obrotowym w stosunku do małego zapotrzebowania mocy zasilającej.

Producent oferuje kilka serii napędów przeznaczonych do różnego zastosowania – serię Premium Drive, Supa Drives, Mega Drives i Ultra Drives. Na polskim rynku do najpopularniejszych modeli należą PDX2 i PD4 – są małe i w stosunku do swojego rozmiaru mocne. Można montować je na minikoparkach i miniładowarkach.

Back to top