Rutyna smakuje lepiej z Avantem

Rok w rok, w kółko to samo. Zimą odśnieżanie, wiosną sprzątanie, tego co zostawiła zima, nasadzenia roślin, zakładanie trawników, które z kolei latem trzeba kosić, jesienią zbieranie liści i przygotowania do zimy… Kompleksowa obsługa przestrzeni publicznej i terenów zielonych to powtarzająca się corocznie ta sama historia. I nie wygląda na to, żeby coś w tej materii mogło się zmienić. No chyba, że nasz ekosystem stanie na głowie.

Zanim jednak się to stanie zarządcy i administratorzy osiedli czy spółdzielni mieszkaniowych, miejskiej i gminne zakłady usług komunalnych, wszyscy odpowiedzialni za estetykę przestrzeni codziennego życia będą musieli zmagać się wciąż z tymi samymi problemami. W jaki sposób najefektywniej sprzątać drogi osiedlowe i parkowe alejki? Jaki sprzęt wybrać do koszenia dużych obszarów? Czym szybko i skutecznie zbierać spadające liście? Tego rodzaju pytania można mnożyć, jest ich bez liku. Za to odpowiedź może być tylko jedna: AVANT.

Jeden nośnik, wiele funkcji

AVANT to fiński producent wielofunkcyjnych miniładowarek, do których można zainstalować aż 150 wymiennych narzędzi. Oznacza to, właściwie tyle, że posiadając jeden nośnik jesteśmy w stanie wykonać szereg, często bardzo zróżnicowanych, zadań. Zielone miniładowarki łamią powszechne przekonanie, że jeśli coś jest do wszystkiego, to w istocie nie nadaje się do niczego. Nic bardziej mylnego. W tym przypadku łącząc odpowiednią maszynę z prawidłowo dopasowanymi przystawkami uzyskujemy wielofunkcyjność nie tracąc przy tym na jakości.

Producent w swojej ofercie posiada 7 serii miniładowarek, co daje w sumie 19 modeli różniących się między sobą m.in. wielkością, mocą, wydajnością hydrauliki roboczej oraz udźwigiem. Każda seria zaprojektowana została z myślą o konkretnym odbiorcy i danym zapotrzebowaniu. Co innego producent proponuje rolnikom, co innego budowlańcom, obsługa komunalna również nie została tutaj pominięta. Zadedykowano jej serię 600 – mocną, z wyjątkowo wydajną hydrauliką niezbędną do takich przystawek aktywnych, jak szczotki czy kosiarki.

Wielkie porządki

Zima pozostawia po sobie wiele zanieczyszczeń. W Polsce wciąż jeszcze dominującą metodą pozbywania się lodu i śniegu z chodników i ulic jest posypywanie ich chlorkiem sodu, czyli tzw. solą kuchenną. Pomijając jej szkodliwy wpływ na roślinność, nie da się ukryć, że pozostawia ona biały nalot na asfalcie czy kostce. Z kolei, jeśli ktoś wybiera mechaniczną metodę odśnieżania i posypuje chodniki piachem lub żwirem (AVANT proponuje profesjonalne rozsiewacze), to po zimie trzeba go czymś zebrać. I tu, zarówno w przypadku pozbywania się soli, jak i różnego rodzaju posypek, z pomocą przychodzą szczotki zbierające ze zbiornikiem.

To urządzenie bez trudu pozbędzie się niechcianych zanieczyszczeń z powierzchni ulic, chodników, parkingów czy hal. Obracając się przeciwbieżnie szczotka wrzuca materiał do kosza, z kolei szczotka boczna idealnie wymiata brud przy krawężnikach czy krawędziach budynków. Dodatkowo przystawka została wyposażona w system zraszania wodą, który eliminuje pylenie podczas pracy. Dzięki temu cząsteczki kurzu nie unoszą się w powietrzu i narzędzie staje się bardziej przyjazne dla otoczenia. Jest to istotne w szczególności wtedy, gdy sprzątanie odbywa się w pobliżu miejsc uczęszczanych przez ludzi.

A co w sytuacji, gdy chcemy wyczyścić miejsce zbyt małe dla ładowarki wyposażonej w szczotkę? Najlepszym wyjściem jest zastosowanie myjki wysokociśnieniowej, którą można zainstalować na maszynach AVANT lub innych maszynach roboczych posiadających dodatkowe wyjście hydrauliczne. Dynaset, fiński producent tego typu urządzeń, w zestawie oferuje hydrauliczną pompę wysokiego ciśnienia wody wraz z 20m wężem na szpuli oraz pistoletem do mycia. Myjka nie zużywa wiele wody, jest ekonomiczna, poza tym można nią czyścić trudno dostępne miejsca. To również dobre rozwiązanie do czyszczenia ścian czy murków bądź innych obiektów tego rodzaju.

A po sprzątaniu…

Czyszczenie ulic, chodników, alejek, parkingów i innych powierzchni to zaledwie jedno z wielu możliwych zastosowań miniałdowarek AVANT. Obsługa komunalna obejmuje też inne zadania – zakładanie trawników, drobne prace architektury zieleni, zamiatanie liści, czy wspomniane już odśnieżanie. Oferując cały wachlarz przystawek – od szeregu kosiarek i szczotek, przez łyżki czy minikoparki, aż do pługów, lemieszy, rozrzutników i innych narzędzi – AVANT w pełni zaspokaja potrzeby obsługi komunalnej. Wykonywanie tych wszystkich prac bez odpowiedniego sprzętu właściwie jest niemożliwe. Warto jednak pamiętać, że nie trzeba zbędnie wypełniać miejsca w garażu maszynami, które przez większość czasu będą bezczynne, jeśli można kupić jedną pracującą cały rok.

Back to top