Krokodyl w gospodarstwie

Wybór odpowiedniego pojazdu do transportu w gospodarstwie może stanowić nie lada wyzwanie. Idealna maszyna powinna być wszechstronna, mocna i jednocześnie niezbyt duża. Marzenie? Nie do końca!

Niewielkie gabaryty AVANTa sprawiają, że mieści się tam, gdzie inne maszyny nie mają dostępu. Ciasne korytarze w małych gospodarstwach nie stanowią dla niego przeszkody. Jest zwinny i zwrotny, a przy tym wyjątkowo wydajny. I tu niespodzianka – maszyna jest mała i jednocześnie niezwykle mocna. Połączenie tych dwóch cech czyni ją bezkonkurencyjnym pomocnikiem rolnika.

Z narzędziami AVANT można szybko i sprawnie uporać się z codziennymi pracami w gospodarstwie, takimi jak sprzątanie obory, transport paszy czy karmienie bydła. Najlepiej w tej ostatniej roli sprawdzi się krokodyl, czyli specjalne widły do kiszonki. Solidne, wyposażone w siłownik hydrauliczny widły w połączeniu z niewielkim i zwrotnym pojazdem pozwolą na transport kiszonki nawet w małych i ciasnych pomieszczeniach. Na potrzeby dużych obór i posiadłości zaprojektowano większe urządzenie. Obydwa modele zostały skonstruowane tak, by nie utrudniać widoczności operatorowi – górna część chwytaka jest otwarta. Ciekawym rozwiązaniem jest kosz do zadawania kiszonki. Hydraulicznie napędzany przenośnik umieszczony na dnie maszyny rozprowadza paszę zarówno na lewą, jak i prawą stronę, co znacznie ułatwia i przyspiesza dystrybucję pokarmu.

Transport bel z sianem, słomą czy kiszonką? Proszę bardzo. Specjalnie do tego przystosowany chwytak pozwala nie tylko przenosić je z miejsca na miejsca bez uszkodzenia foliowego opakowania czy siatki. Dzięki niemu można również ułożyć kolumnę z trzech bel. Lekka i zarazem wytrzymała konstrukcja sprawia, iż ładowanie staje się możliwie efektywne.

Back to top