Dni Otwarte w Serafin Maszyny 1-2 czerwca 2017

Staranne przygotowania, tłumy gości i godziny pokazów

 

Wysoka trawa nam nie straszna

Na pierwszy ogień poszły urządzenia marki Grillo. Specjalnie przygotowane do tego pole z wysoką trawą dość łatwo poddało się kosiarkom Climber 7 i Climber 10, a także ciągnikom jednoosiowym z odpowiednimi przystawkami. Swoje możliwości pokazał także najnowszy model kosiarki FD 2200 TS. Koszenie uzupełniały także wielofunkcyjne ładowarki AVANT z kosiarką Muthing.Prace na skoszonej trawie pokazały nasze glebogryzarki (odpowiednio na ciągniku Grillo 110 i ładowarce AVANT). Odwiedzający mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy brony wirnikowej, walca do zagęszczania gruntu oraz łyżki przesiewającej.

Efektywne prace ziemne

Po pokazaniu sposobów dbania o ogród przyszedł czas na prace ziemne. Tutaj prym wiodły już AVANT-y, doskonale współpracujące z naszym osprzętem. I tak, na świeżo skoszonym polu pokazać swą siłę mogła wiertnica Digga PDX2, a także koparka łańcuchowa Digga HiDrive, minikoparka, łyżka „4w1”, a także młot hydrauliczny i chwytak do drewna.

To jednak nie było wszystko. Następnie pokazy przeniosły się na plac przed naszą siedzibą, gdzie nastąpiła dalsza prezentacja maszyn i urządzeń. Tym razem w ruch poszły urządzenia Dynaset oraz Hunklinger, jak również rolnicze oprzyrządowanie do AVANT-a.

Prawdziwa moc LEGUANA

Prawdziwą wisienką na torcie było pokazanie możliwości podnośnika koszowego Leguan 190. Jego ramię zapewnia pracę na wysokości 19 metrów, natomiast wysięgnik może się obracać dookoła własnej osi, co jeszcze bardziej ułatwia pracę. Nam natomiast ta potężna maszyna ułatwiła… zobaczenie Tatr! Tak, z góry było je widać doskonale 🙂

Po zakończeniu oficjalnych pokazów przyszedł czas na testowanie naszych urządzeń przez wszystkich zwiedzających. Uruchomiono także grilla i bufet, gdzie każdy mógł nabrać trochę sił przed dalszą częścią dnia. A potem znów jazda, koszenie, kopanie… 🙂

 

 

Back to top