3 PYTANIA DO… Henryka Niemca, grafika i web developera SERAFIN P.U.H.

W SERAFIN P.U.H. pracujesz już od ponad 8 lat. Jak trafiłeś do Serafin Maszyny?

Większość web developerów i grafików komputerowych zamieszcza swoje osiągnięcia w portalach ogłoszeniowych, gdzie potencjalni pracodawcy mogą wyszukać właściwą osobę. W  moim przypadku było podobnie. Opublikowałem projekty, które wcześniej realizowałem dla innych firm i instytucji. Docenił to obecny dyrektor handlowy Marcin Sieńko, który przeprowadził ze mną rozmowę kwalifikacyjną. Chyba idealnie pasowałem do tej roli, gdyż już na koniec naszego spotkania padło pytanie, kiedy mogę zacząć. (uśmiech)

W teorii pracujesz w Dziale Marketingu firmy Serafin, dystrybuującej maszyny rolnicze, budowlane, ogrodnicze, komunalne oraz do zbóż i nasion. W praktyce zajmujesz się bardzo wieloma zadaniami. Jakie są najważniejsze z nich?

Kiedy tworzyłem ten dział pod opieką przełożonych, musiałem podołać wielu obowiązkom z różnorodnych dziedzin i o różnym stopniu zaawansowania. Obecnie – pracując w zgranym zespole specjalistów, moje zadania dotyczą informatyki, analityki i grafiki komputerowej. Ściślej rzecz ujmując, odpowiadam za tworzenie stron internetowych i ich promocję za pomocą Google Ads. Nie ukrywam jednak, że to, co sprawia mi największą satysfakcję, to grafika DTP. Przygotowanie projektu katalogu w programie graficznym i oczekiwanie z niecierpliwością na publikację w drukarni, to świetne uczucie.

A po pracy… wsiadasz na motocykl? Widać, że ciągnie Cię do maszyn.

Wybrałeś zły moment na to pytanie. (uśmiech) Chwilowo jestem bez motocykla. A tak na serio – dojrzałem do kolejnego etapu, jakim jest zakup wygodnego motocykla turystycznego, który pozwoli mnie i mojej drugiej połówce bezpiecznie podróżować. Motocykli nie można nie kochać! Pomagają przecież dojechać do pracy bez korków czy zwiedzić kawał świata. (uśmiech)

Back to top