3 PYTANIA DO… Anny Dukały, Kierownika Biura SERAFIN P.U.H.

Czym jako Kierownik Biura SERAFIN P.U.H zajmujesz się na co dzień?

Biuro to wizytówka firmy. Co należy do moich obowiązków? Zarządzam wspaniałym zespołem administracyjnym. Zawsze staram się, by praca w naszym biurze była bardzo sprawna. Zajmuję się przygotowywaniem dokumentów do księgowania, realizuję zobowiązania firmy oraz kontroluję przepływ należności. Do tego reprezentuje firmę w urzędach, instytucjach państwowych, bankach czy w tematach leasingów. Tworzę sprawozdania dla organów ochrony środowiska, zajmuje się flotą, przygotowuję wnioski kredytowe. Temat ubezpieczeń w firmie również jest pod moją opieką. Cieszę się, że przechodzimy na elektroniczny obieg dokumentów – usprawni to naszą pracę oraz pozytywnie wpłynie na kwestię ekologii.

W firmie Serafin Maszyny jesteś chyba rekordzistką pod kątem lat pracy? Jaki jest sekret tak imponującego stażu?

W SERAFIN P.U.H. pracuję od kwietnia 2008 roku, czyli od momentu powstania firmy AVANT Polska, w której pierwotnie zostałam zatrudniona. To, że się tu znalazłam, to zupełny przypadek – „telefon do przyjaciela” w całkiem innej sprawie. On miał akurat wolny wakat, a ja szukałam pracy. Myślę, że sekretem są przyjazna atmosfera; bardzo dobre warunki, które dla pracowników stworzył Andrzej i jego podejście do ludzi, a także moja lojalność. W jakim stopniu maszyny są obecne w moim życiu? Nie ma znaczenia jaka branża, tylko jakich ludzi ma się wokół siebie.

Jakie cechy powinien mieć dobry Kierownik Biura, aby tak jak Ty z powodzeniem wykonywać swoją pracę?

Kiedyś nazywali mnie terminatorem, ale nie wiem dlaczego. (uśmiech) Sądzę, że na każdym stanowisku warto po prostu być człowiekiem i lubić to, co się robi.

Back to top